Ana sayfa 2019 Bilim Kurgu Filmleri

2019 Bilim Kurgu Filmleri

2019 Bilim Kurgu Filmleri

IMDB Puanına Göre En iyi bilim kurgu filmleri hangileridir ? 2019 Bilim Kurgu Filmleri neler olacak? merak ediyorsanız hemen burayı tıklayın. 2018 BilimKurguFilmleri nelerdi? Hangi bilim kurgu filmleri ni izlemeliyim ? En çok izlenen bilim kurgu filmleri hangileri ? Hangi film gibi sorularınız varsa ve bilim kurgu filmleri önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz !

Yeni bir yıl yeni bir bilim kurgu filmi demektir ve sizin için heyecanlanacak çok şey var. İster süper kahramanlara, kötü robotlara, ister çok uzak bir galaksiye, 2019 bilim kurgu filmleri sizin için her sürprize hazırdır.

İşte her bilim kurgu hayranının, akılda tutulması gereken tüm filmler ve film için bazı ön beklentiler. Bu listeyi, filmler yayınlandığında ve 2019 takvim yılı için daha fazla ilan edildiğinde düşüncelerimizle güncelleyeceğiz.

Sizlere Bilim Kurgu Filmleri 2019 sıralaması hazırladım. Hemen alttaki listede en iyi bilim kurgu filmleri IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

1-Captain Marvel

Captain Marvel
2019 Bilim Kurgu Filmleri Captain Marvel

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: Captain Marvel
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: Brie Larson (Captain Marvel), Samuel L. Jackson (Nick Furry), Ben Mendelsohn (Talos / Keller), Jude Law (Yon-Rogg) … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

Bilim kurgu filmleri önerileri listesinde en iyi filmler arasında yer alan bir başka en çok merak edilen marvel filmi ise Captain Marvel.

Eskiden amerikan hava kuvvetlerinde savaş uçağı pilotu olan Carol Danvers elde ettiği süper güçlerden sonra kendi geçmişini ve kim olduğunu keşfederek evrenin en güçlü kahramanlarından birine dönüşerek Captain Marvel olur ve Starforce güçleri arasında yerini alır. Bu noktadan sonra Captain Marvel’in görevi 2 uzaylı ırkına karşı dünyayı savunarak dünyayı işgal etmelerine engel olmaktır.
Filmin en önemli özelliği ise 21. Marvel filmi olması nedeniyle olsa gerek serinin bir önceki filmi Infinity War’da oluşan birçok düğümü çözüyor. Seyircinin kafasında sonraki film olan Avengers: Endgame ile ilgili sorular oluşturmaya başlayacak.!

Eğer hem bilim kurgu tadında hem de aksiyon dolu bilim kurgu filmi önerileri arıyorsanız, Captain Marvel’i izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri listenize alın derim.

2-The Wandering Earth – Çin Bilim Kurgu Filmi

The Wandering Earth
The Wandering Earth – Bilim Kurgu Filmleri

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: The Wandering Earth
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: Jing WuChuxiao QuGuangjie LiMan-Tat Ng, Jin Mai Jaho … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

2019 Bilim Kurgu Filmleri sıralamamızda The Wandering Earth orjinal adındaki Dolaşan Dünya anlamına gelen Çin bilim kurgu filmi geliyor. Çin ülkenin en büyük filmi olma yönünde ilerleyen filmin haklarını gösterdiği performanstan dolayı Netflix satın aldı. Böylelikler Netflix Bilim Kurgu Filmleri içinde yer alarak daha çok izleyici kitlesine ulaşacak.

Korkulan olmuş ve güneş sönmeye başladığı için dünya zor durumda kalmıştır. Tüm şehirler donmuş ve insanoğlu yerin kilometrelerce altında şehirler kurarak oralarda yaşamaya başlamıştır. Peki insanoğlu dünyayı bu durumdan nasıl kurtarabilirdi. Bilim insanları  Dünya’yı Proxima Centauri adındaki başka bir güneş sistemine taşımak için plan yaparlar. Bu planaa göre dünya üzerinde çeşitli bölgelere kurulan binlerce dev motor sayesinde Dünya, yörüngesinden çıkarılarak güneş sisteminden dışına doğru yolculuğuna başlayacaktır. İşte bu taşınma sırasında yaşananları konu alan ve görsel olarak gayet başarılı bir performans ortaya koyan bu filmi de seveceğinizi ve izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri arasına alabileceğinizi düşünüyorum.

Merakla beklediğimiz 2019 bilim kurgu filmleri arasında ilk kez bir Çin bilim kurgu filmi yer alıyor, farklı bir bilim kurgu filmi arayanlara özel.

3-Replikalar

Replikalar
Bilim Kurgu Filmleri – Replikalar

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: Replicas
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: Alice EveThomas MiddleditchJohn OrtizEmjay AnthonyEmily Alyn Lind … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

Bilim Kurgu Filmleri 2019 listesi Replicas orjinal adındaki Kopyalar anlamına gelen film ile başlıyor. Gelin filmin konusuna kısaca değinelim.

İşine ve ailesine son derece değer veren başarılı bir nörobilimci olan William Foster büyük bir proje üzerine çalışmalar yapmaktadır. İnsan zihnini bilgisayara aktarabilmeyi çözmek üzereyken bir anda hayatı ailesini kaybettiği bir trafik kazası nedeniyle tepetaklak olur. Ailesini diriltebilmek amacıyla uğraşan Foster, ailesinin klonlarını oluşturabilmek amacıyla meslektaşı ile çalışmalarını uygulamaya koyar. Bu sırada ailesinin 4 üyesinden sadece 3 ünü geri getirebileceğini anlayınca zor bir karar kahramanımızı beklemektedir…
Bilim kurgu filmleri nin temellerinden Matrix ile akıllarımızda yer edinen başarılı oyuncu Keanu Reeves başrolde göz doldurmaktadır.

4-IO

IO - 2019 Bilim Kurgu Filmleri
IO – Bilim Kurgu Filmleri 2019

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: IO
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: Margaret Qualley (Sam), Anthony Mackie (Mikah), Danny Huston,  … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

Tanıdık bir hikaye. Dünya, insanlığın evini kurtaramadığı için toksik yani zehirli haldedir. Hayatta kalan insanlar, tamamıyla çevresel çöküşten sonra hayatta kalabilenler ise Jüpiter’in beşinci uydusu olan IO’da şanslarını deneyecekler.  Bu sebepten adı IO olan filmimizde dünyada hayatta kalan son insanlardan biri olan Sam adındaki genç bir kızın dünyayı kurtarmak amacıyla mücadelesini anlatıyor. Dünyanın sonunu getiren büyük felaketten sonra hayatta kalabilmeyi başaran insanlardan biri olan Sam bir gün balonuyla aniden gelen yabancı ziyaretçi ile karşılaşır. Dünyadan ayrılacak son aracın hazırlıkları sürerken genç kızı zor bir karar beklemektedir. Acaba diğer insanlar gibi uzay kolonisine gidecek ya da yok olma eşiğindeki dünyayı iyileştirmek amacıyla dünyada kalacak mı. Gizemli ziyaretçi fikirlerini değiştirip onu dünyadan ayrılmaya ikna edebilecek mi?

2019 Bilim Kurgu Filmleri sıralamamızda dünyanın gelecekte muhtemelen yaşayacağı korkunç son içerisinde çaba gösteren bilim insanları ile ilgili güzel bir yapıt paylaştık.

5-Bardak

Bardak - 2019 Bilim Kurgu Filmleri
Bardak – Bilim Kurgu Filmleri 2019

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: Glass
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: James McAvoyBruce Willis (David Dunn), Samuel L. Jackson (Eş,jah Price), Anya Taylor-Joy (Casey Cooke) … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

Shyamalan tarafından hazırlanan Parçalanmış adındaki film ile Ölümsüz filmleri arasında köprü görevi kuran bu filmi anlamak için ilk iki seyretmek gerekir. Uzmanlık dalı kendini kahraman sanan kişiler olan bir psikiyatrist, terör estiren Crumb , ölümsüz sanılan Dunn’ı ve kemikleri kırılgan yapıdaki Price’ı tedavi etmeye çalışıyor. Bu filmde de öncekilerdeki gibi Dunn, Price ve Crumb’a odaklanıyoruz. Filmin diğer kahramanları Casey Cooke, Dunn’ın oğlu Joseph ve Price’ın annesi ise geleceğin oluşmasında büyük rol oynayacaklar. Filmde kahramanlarımız en tehlikeli kişiliklerinden biri olan The Beast’in peşine düşüyor. Kovalamaca sırasında bu üç tehlikeli adam, aynı hastanenin koridorlarında karşılaşırlar.

2019 Bilim Kurgu Filmleri sıralamamızdaki filmimizden önceki iki filmi görmediyseniz, bu film sizi çok fazla etkilemeyecek, ancak Hollywood’un en garip süper kahraman serilerinden biridir diyebiliriz.

6-Alita Savaş Meleği

Alita Savaş Meleği - Bilim Kurgu Filmleri 2019
Alita Savaş Meleği – 2019
Bilim Kurgu Filmleri

Önizleme: Fragman
Orjinal Adı: Glass
Yayınlanma Tarihi:
2019
Oyuncular: Rosa Salazar (Alita), Christoph Waltz (Dr. Dyson Ido), Jennifer Connelly (Chiren), Mahershala Ali (Vector) … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz)

Alita gözlerini açtığında kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlayamadığı tanımadığı bir yerde bulur kendini. İyi kalpli doktor Dr. Ido onu yanına aldıktan sonra aslında Alita’nın kalbi ve ruhu olduğunu anlar. Alita, hayattan zevk alırken, Doktor kızı gibi sevdiği Alita’yı geçmişindeki kötülüklerden korumaya çabalar. Arkadaşı Hugo Alita’ya geçmişini hatırlaması için yardımcı olmaya çalışır. Şehri yöneten kötü güçler Alita’yı yakalamaya çalışırlarken kahramanımız dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eder. Artık elinde geçmişine dair bir ipucu vardır. Tehlikeli insanlarla mücadeleye giren Alita, dünyanın kurtarılması için mücadele ederken türlü tuzaklara düşecek ve Dr. Ido onunda yanında yer alarak korumak için gereken herşeyi yapacak.

Hikayesi ve efektleriyle Bilim Kurgu Filmleri 2019 listemize giren filmin sonu bize devamının çevrilebileceği konusunda bir ipucu verdi.

Listemiz yenileniyor takibe devam…
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

En İyi Bilim Kurgu Filmleri : IMDB 8.0+ 38 Film- 2018 - 2019
Average rating:  
 0 reviews