Ana sayfa Genel Keanu Reeves’in iki filmi Matrix 4 ve John Wick 4 aynı gün...

Keanu Reeves’in iki filmi Matrix 4 ve John Wick 4 aynı gün 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

905
0

Keanu Reeves’in iki filmi Matrix 4 ve John Wick 4 aynı gün 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek.

2021’in en popüler iki filmi olmaya aday Matrix 4 ve John Wick 4 filmlerinin ikisinde de Keanu Reeves’in oynuyor olması sosyal medyada olay oldu. Reeves hayranları 21 Mayıs 2021 günü için şimdiden Keanu Reeves Günü etiketlemesini yapmış durumda. 2021 yılı Keanu Reeves için çok muhteşem bir yıl olacak gibi görünüyor.

Warner Bros., tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaya göre 55 yaşındaki Keanu Reeves tarafından başrolü üstlenilen “Matrix 4” ün, 21 Mayıs 2021’de vizyona gireceği açıklandı. Böylece daha önce aynı gün yayına gireceği açıklanan bir diğer film “John Wick 4” ile aynı gün vizyona girecek filmlerin en ilginç yanları ise ikisinde de Reeves’in oynaması.

Matrix

Matrix
Matrix – (En iyi bilim kurgu filmleri)

Matrix

Matrix, 1999 yılında yayınlanan Amerikan bilim kurgu filmidir. Filmde başrolü Keanu Reeves (Neo) oynarken diğer rolleri de Laurence Fishburne (Morpheus) / Carrie-Anne Moss (Trinity) / Hugo Weaving (Ajan Smith) canlandırmıştır.

Joh Wick

John Wick, 2014 yılında yayınlanan Amerikan aksiyon filmidir. Chad Stahelski ve David Leitch tarafından yönetilmiş, baş rolünü Keanu Reeves’in canlandırmıştır.

Keanu Reeves kimdir?

Keanu Charles Reeves,Beyrut’ta tanışarak evlenen Çin ve Hawaii asıllı Amerikan vatandaşı,jeolog, Samuel Nowlin Reeves ile İngiliz vatandaşı, kostüm tasarımcısı ve show kızı Patricia Taylor’ın iki çocuklarından ilki olarak 2 Eylül 1964’de dünyaya geldi. Adının anlamı “Dağlardan esen rüzgar” dır.

1994 yılında ilk başrolü Speed filminde Sandra Bullock’la oynadı. Daha sonra Al Pacino’yla oynadığı Şeytanın Avukatı filmiyse ona büyük kapılar açtı.

1995’te oynadığı Matrix, hem o gün hem de günümüzde hala değerini korumaktadır. Neo karakteriyle dünya çapında üne kavuşan Keanu Reeves, bu şöhreti hakkında “Mickey Mouse kıyafeti giymiş gibiyim. Kostümün içinde kim olduğunu hakkında kimsenin hiçbir fikri yok” dedi.

Gitarlar, satranç, motosiklet ve buz hokeyi gibi özel zevklere sahip olan oyuncunun evlenmemesi de dikkat çekici. Jennifer Syme isimli sevgilisinden çocuk beklerken bebeğin anne karnında 8 aylıkken ölmesi ve 1 buçuk sene sonra da Syme’ın trafik kazasında hayatını kaybetmesi de Keanu Reeves için bir başka büyük acı oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here